EE121-1 – Energy Measuring
Home » Catalogo prodotti » Sistemi I/O » S-Dias » Measurement Technology » EE121-1 – Energy Measuring
COD
10357
Categorie Applicazioni Speciali, Measurement Technology, Special Functions
- 3 voltage inputs
- Range 0-520 V AC
- 12 current inputs
- Range 0-2 A AC
- Power grid synchronization
Ingressi analogici
| Type | Current |
| Number | 12 |
| Resolution | 16 bits |
| Measurement range | 0-2 A AC |
| Measurement precision | ±0.65 % based on the nominal current from 1 A AC |
Ingressi analogici
| Type | Voltage |
| Number | 3 |
| Measurement range | 0-520 V AC |
| Measurement precision | ±0.60 % based on the nominal system voltage |
Caratteristiche meccaniche
| Dimensions | 25 x 104 x 98 mm (W x H x D) |
| Protection type | IP20 |
Numero articolo / certificazion
| Article number | 20-068-121-1 |
| Standardization/certification | UL 61010-1 |
Maggiori informazioni sui nostri prodotti?
Contattaci ora tramite questo form. Ti risponderemo il prima possibile!
Download Sigmatek