AI047 – Analog Input
Home » Catalogo prodotti » Sistemi I/O » S-Dias » Analog Input » AI047 – Analog Input
COD
5443
Categorie Analog Input, Measurement Technology
- 4 analog current inputs (17 bits)
- Measurement range of 0-22 mA or 4-22 mA
Ingressi analogici
| Type | Current |
| Number | 4 |
| Resolution | 17 bits |
| Measurement range | 0-22 mA or 4-22 mA |
| Measurement precision | 0.060 % (20-40 °C) |
| Conversion time per channel | ≥ 10 μs min. |
| Cable break monitor | Yes |
| Hardware filter | 10 kHz, low pass 3rd order (differential mode);
100 kHz, low pass 1st order (common mode) |
| Software filter | configurable |
| Galvanic isolation | Yes |
Caratteristiche meccaniche
| Dimensions | 12.5 x 104 x 72 mm (W x H x D) |
| Protection type | IP20 |
Numero articolo / certificazione
| Article number | 20-009-047 |
| Standardization/certification | designed according to UL |
Maggiori informazioni sui nostri prodotti?
Contattaci ora tramite questo form. Ti risponderemo il prima possibile!
Download Sigmatek