AI031 – AC Current Measuring Module
Home » Catalogo prodotti » Sistemi I/O » S-Dias » Analog Input » AI031 – AC Current Measuring Module
COD
5436
Categorie Analog Input, Measurement Technology
- 3 analog current inputs 0-5 A AC
- current measurement in a low voltage network
Ingressi analogici
| Type | Current |
| Number | 3 |
| Resolution | 12 bits |
| Measurement range | 0-5 A AC |
| Measurement precision | ±1 % of maximum measurement value |
| Conversion time per channel | 1 ms |
| Hardware filter | typically 2 Hz low pass 3rd order system |
Caratteristiche meccaniche
| Dimensions | 12.5 x 104 x 72 mm (W x H x D) |
| Protection type | IP20 |
Numero articolo / certificazione
| Article number | 20-009-031 |
| Standardization/certification | UL 508 (E247993) |
Maggiori informazioni sui nostri prodotti?
Contattaci ora tramite questo form. Ti risponderemo il prima possibile!
Download Sigmatek