PW161 – PWM Module
Home » Catalogo prodotti » Sistemi I/O » S-Dias » Digitali Output » PW161 – PWM Module
COD
5370
Categorie Digitali Output, Special Functions
- 16 digital outputs with 0.5 A or 8 with up to 1 A coil current for inductive loads
- Divided into 2 supply groups of 8 outputs each
- Supply voltage up to +48 V DC possible
- Per supply group, current measurement function integrated
- Fast switch-off electronics
Dati sulle prestazioni
| Supply voltage | +18-52 V DC |
| Voltage monitor | Yes |
Gestione valvole
| Number | 16 |
| Short-circuit proof, current limited | Yes |
| Max. Starting current/channel | 1 A |
| Max. Holding current/channel | 0.5 A |
| Current measurement/group | 0-2 A, 10-bit ADC, 100 µs conversion time |
Caratteristiche meccaniche
| Dimensions | 12.5 x 104 x 72 mm (W x H x D) |
| Protection type | IP20 |
Numero articolo / certificazione
| Article number | 20-030-161 |
| Standardization/certification | UL 508 (E247993) |
Maggiori informazioni sui nostri prodotti?
Contattaci ora tramite questo form. Ti risponderemo il prima possibile!
Download Sigmatek