TO127 – Digital Output
Home » Catalogo prodotti » Sistemi I/O » S-Dias » Digitali Output » TO127 – Digital Output
COD
5361
Categoria Digitali Output
- 12 digital short-circuit proof outputs (+24 V DC/1.7 A) divided into 3 groups
- Primary side (+5 V DC) and secondary side (+24 V DC) separated via optical coupler
Both sides of the outputs (primary and secondary) are separated according to the safety-relevant requirements of the Institute for Occupational Safety (in accordance with application class 3, pollution degree 2).
Dati sulle prestazioni
| Supply voltage | +24 V DC (+18-30 V DC) |
| Voltage monitor | Yes |
Uscite digitali
| Type | standard |
| Number | 12 |
| Short-circuit proof, current limited | Yes |
| Max. load current/channel | 1.7 A |
| Max. total current | 15.3 A to 40 °C, 10.2 A to 55 °C |
Caratteristiche meccaniche
| Dimensions | 12.5 x 104 x 72 mm (W x H x D) |
| Protection type | IP20 |
Numero articolo / certificazione
| Article number | 20-007-127 |
| Standardization/certification | UL 508 (E247993) |
Maggiori informazioni sui nostri prodotti?
Contattaci ora tramite questo form. Ti risponderemo il prima possibile!
Download Sigmatek