AM821 – Analog Mix
Home » Catalogo prodotti » Sistemi I/O » S-Dias » Analog Mix » AM821 – Analog Mix
Categoria Analog Mix
- 8 analog inputs (0-10 V/16 bits)
- 2 analog outputs (0-10 V/12 bits)
Ingressi analogici
| Type | differential input |
| Number | 8 |
| Resolution | 16 bits |
| Measurement range | 0-10 V (0-20 mA, 4-20 mA) |
| Conversion time for all channels | 1 ms |
| Hardware filter | typically 1 kHz, 3ʳᵈ order low pass |
| Software filter | configurable |
Uscite analogici
| Number | 2 |
| Output range | 0-10 V (0-20 mA, 4-20 mA) |
| Resolution | 12 bits |
| Refresh time for all channels | ≥ 500 μs (corresponds to the S-DIAS cycle time) |
| Output voltage capacity | > 5 kΩ bei 0-10 V |
| Settling time | 250 µs (99 % of the end value) |
Caratteristiche meccaniche
| Dimensions | 12.5 x 104 x 72 mm (W x H x D) |
Numero articolo / certificazione
| Article number | 20-017-821 |
| Standardization/certification | designed according to UL |
Maggiori informazioni sui nostri prodotti?
Contattaci ora tramite questo form. Ti risponderemo il prima possibile!
Download Sigmatek