HGT835-11 – 8.4″ Mobile Operating Panel
Home » Catalogo prodotti » HMI Interfaccia Uomo-Macchina » Mobile Panels » Single touch » HGT835-11 – 8.4″ Mobile Operating Panel
COD
5300-1
Categoria Single touch
- Mobile panel for visualization, operation and monitoring
- High-performance EDGE2 Technology processor
- 8.4″ TFT color display, single-touch (analog resistive), 800 x 600 pixels
- Safety elements: emergency stop, confirmation button and key switch
Dati sulle prestazioni
| Processor | EDGE2 Technology |
| Processor core | 2 |
| Internal program and data memory | 512 MB |
| Internal remnant data memory | 128 kB MRAM |
| Internal storage device | 1024 MB microSD card |
| Interfaces | 1x Ethernet
1x VARAN 1x USB 2.0, Type A |
| Control Elements | touch screen (analog resistive)
emergency stop confirmation switch key switch |
| Supply voltage | +24 V DC (SELV/PELV) |
Display
| Diagonal | 8.4″ |
| Ratio | 4:3 |
| Resolution | SVGA, 800 x 600 pixels |
| Touch | analog resistive |
Caratteristiche meccaniche
| Dimensions | 217.4 x 187.7 x 72 mm (W x H x D) |
| Material | Housing: PC/ASA
Color: RAL7024 Front: glass 2.1 mm |
| Weight | 2.3 kg |
| Protection type | IP54 |
Numero articolo / certificazione
| Article number | 01-245-835-11 |
| Standardization/certification | UL 508 (E247993) |
Maggiori informazioni sui nostri prodotti?
Contattaci ora tramite questo form. Ti risponderemo il prima possibile!
Download Sigmatek